Zasadź z nami milion drzew!
Wydarzenia

Sadzenie 2000 cebulek tulipanów z uczennicami i uczniami w Rudzie Śląskiej 5 listopada 2025 roku

5.11main (1)

5 listopada 2025 roku teren przed Zespołem Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej zmienił się w pełną energii, wspólną przestrzeń działania. W ramach projektu Zielony Puls Śląska, razem z firmą Stellantis i uczennicami oraz uczniami posadziliśmy około 2000 tulipanowych cebulek, tworząc przyszłą kwietną łąkę o powierzchni ok. 500 m2.

Na razie wygląda niepozornie… ale pod ziemią już tętni życie.

Nauka, która rośnie razem z roślinami

Nie było klas, zeszytów ani podręczników – była ziemia, łopatki i rozmowy o tym, jak rośliny wpływają na klimat,  oczyszczają powietrze, wspierają owady oraz sprawiają, że miasta stają się przyjemniejszym miejscem do życia. Edukacja w praktyce, najlepiej jak się da.

Tulipany w listopadowym słońcu

Pogoda zaskoczyła wszystkich. Słońce, błękitne niebo i lekki wiatr sprawiły, że listopad zapomniał, że jest listopadem. Atmosfera? Czuliśmy się, jakby wiosna przyszła wcześniej. Zaangażowanie uczniów i uczennic było tak ogromne, że można było odnieść wrażenie, że tulipany zaczynały kiełkować jeszcze zanim trafiły do ziemi.

Dziękujemy!

Dziękujemy społeczności Zespołu Szkół nr 2 za zaangażowanie, otwartość i świetną atmosferę. Ogromne podziękowania kierujemy także do firmy Stellantis – za mecenat oraz wiarę, że wspólne działania naprawdę zmieniają przestrzeń, w której żyjemy.

Teraz czekamy na wiosnę – i efekty naszej wspólnej pracy!

protected by reCAPTCHA Privacy Terms